Τετάρτη 5 Απριλίου 2017

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 1-3

Οι κυπελλούχοι μας (ΑΤΛΑΝΤΙΣ ) συνέχισαν και σήμερα την Νικηφόρα  πορεία τους, αφού σήμερα το απόγευμα  στο γήπεδο ΔΑΚ του Άργους   , στον αγώνα Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2016-2017 της ΕΠΟ επεβλήθησαν της ομάδας Αργοναύτης Νέας Κίου με τέρματα 1-3.
Το Α΄ Ημίχρονο έληξε με 1-0 με το τέρμα που πέτυχε στο 25΄με πέναλτι ο Καπλατζής του Αργοναύτη
 Στο Β΄ Ημίχρονο η Ατλαντίδα μετά από καταπληκτική απόδοση , πέτυχε  τρία (3) τέρματα εκ των οποίων  δύο (2) ο Χρυσάφης (το πρώτο στο 60΄ σε πέναλτι που κέρδισε ο Καλιαμπάκας και το δεύτερο στο 70΄, διαμορφώνοντας το σκόρ σε 1-2) .Το τρίτο τέρμα πέτυχε στο 85΄ ο Καλιαμπάκας διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-3

Θερμά συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα  και την Μ. Τετάρτη στο γήπεδο του ΓΕΡΑΚΑ θα τους καμαρώσουμε /χειροκροτήσουμε στον επόμενο αγώνα της διοργάνωσης με αντίπαλο την Ένωση Πανασπροπυργιακού /Δόξα